Kaip vaikščioti su šiaurietiškom lazdom?

Kaip eiti siaurietiskai, siaurietisko ejimo lazdos

 

Šiaurietiškas ėjimas atsirado Suomijoje, taip slidininkai treniruodavosi vasaros sezonu ir tie sportininkai pasiekdavo geresnių rezultatų negu kiti sportininkai. Tai tik įrodo, kad šiaurietiškas vaikščiojimas yra veiksmingas treniruočių būdas.  Vaikščiojimas su šiaurietiškomis lazdomis yra 40 proc. efektyviau negu paprastas vaikščiojimas ir taip yra mažiau apkraunami sąnariai, lyginant su paprastu ėjimu. Šiaurietišku ėjimu galima užsiiminėti ištisus metus, todėl tai puikus sportas kiekvienam. Ir tikrai jis nelaikomas tik senjorų sportu. Taip vaikščiojant dirba ne tik kojų raumenys, bet ir viršutinės kūno dalies raumenys, tokie kaip nugaros, pilvo, rankų, pečių raumenys. Šis sportas skatina taisyklingą laikyseną, lavina koordinaciją, užkerta kelią tokioms ligoms kaip kaulų retėjimas bei teigiamai veikia plaučių veiklą. Ir galiausiai, tai puikus būdas tapti laimingesniais, nes sportas = sveikata.

Kiek laiko reikia vaikščioti?

Norint pajusti vaikščiojimo rezultatus, reikėtų kiekvieną dieną vaikščioti bent po 30 min. Norint palaikyti fizinę būklę vaikščioti užtekta 2-3 kartus per savaitę po 30-40 min. Pradedantiesiems rekomenduotina vaikščioti lygiomis vietovėmis, o vėliau rinktis labiau kalvotas vietoves.

Kaip eiti šiaurietiškai?

Šiaurietiškas vaikščiojimas yra saugus sportas, tačiau bet koks sportas gali sukelti traumų, todėl reikia vaikščioti laikantis keletos taisyklių:

  1. Žengiant pirmyn dešine koja, atsispiriama kairėje rankoje laikoma lazda. ATSIMINKITE, lazdos reikalingos tam, kad su jomis atsispirtumėte, o ne pasiremtumėte.
  2. Lazda smeigiama į paviršių 45o kampu.
  3. Judesys pradedamas ranką pastačius stačiu kampu į priekį, o baigiamas ištiesta ranka už nugaros. Einant turi aktyviai dirbti ne alkūnės, o peties sąnarys.
  4. Pečius reikia laikyti nuleistus, bet kuo arčiau kūno.
  5. Einat negalima krypuoti į šalis.
  6. Nugara turi būti tiesi, rankos atpalaiduotos, pilvas įtrauktas, visas kūnas turi būti pasviręs į priekį.

Ėjimo greitį pasirinkti pagal asmenines galimybes, jeigu greitai pavargstate, darosi sunku kvėpuoti, reikėtų sulėtinti ėjimo tempą.